Evotuning

Úprava ECU

Úprava ECU

ČO JE PROGRAMOVANIE ECU?

Každé nové vozidlo je vyvinuté s mierne narušenou kalibráciou motora, aby zohľadňoval rôzne faktory, pri ktorých môže byť použitý – napríklad vo vysokej nadmorskej výške, extrémnych teplotách, so zlým stupňom paliva alebo dokonca po termíne servisu.

Premapovanie alebo preprogramovanie ECU zahŕňa prečítanie tejto kalibrácie a nastavenie rôznych parametrov, ako sú tlak a časovanie paliva, plniaci tlak (v prípade preplňovaných motorov), predstih zapaľovania, kontrola krútiaceho momentu a ovládanie plynového pedálu tak, aby kalibráciu je možné optimalizovať tak, aby sa uvoľnil celý potenciál motora.

Je to úplne bezpečný proces, pretože iba dodáva motoru výkon, aký mal mať, predtým, ako sa na pôvodné programovanie uplatnia všetky kompromisy.

ÚPRAVA ECU VOZIDLA

Vo vozidle sa nevykonávajú žiadne hardvérové zmeny – robíme iba to, že meníme kalibračné údaje v rámci ECU. Pri aplikácii nie sú potrebné fyzické zmeny na motore alebo prevodovke, pretože vykonané úpravy sú v bezpečných medziac

Softvérová korekcia

Ak bolo vaše auto nesprávne naladené v inej dielni a vykonané zmeny spôsobujú nežiaduce správanie auta, vieme to opraviť.

Všetky operácie sa vykonávajú cez diagnostický konektor automobilu alebo ovládač motora.

Náklady na vylepšenie softvéru sa stanovujú individuálne.

h a nebudú mať vplyv na životnosť mechanických komponentov vozidla.

Tu môže byť nejaký údaj
0%
Tu môže byť nejaký údaj
0%
Tu môže byť nejaký údaj
0%